ďťż

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

- 16-01-2003 12:59
Witam
Pierwszy raz pisze na listę w muratorze.
Z zaciekawieniem śledze informacje na temat wkładów kominkowych.
Jestem na etapie rozpoczęcia adaptacji poddasza na cele mieszkalne w bloku wielorodzinnym z lat 60-tych. Na dole mamy mieszkanie o powieszchni ok. 50 m2, a powyżej poddasze o powieszchni podłogi ok. 80 m2. Mieszkanie na dole posiada instalacje c.o opartą o kocioł dwu-funkcyjny gazowy Beretta. Instalacja wykonana jest w miedzi a grzejniki to panele Purmo.

Piszę ten list ponieważ zwróciłem uwagę na wkłady z płaszczem wodnym. Połączenie ogrzanej wody z pieca z instalacją c.o wydaje mi się najprostszym rozwiązaniem w moim przypadku. Na dole mam już inst. miedzianą i na pewno na poddaszu zainstaluje grzejniki Purmo. Zapomniałem podać, a wydaje mi się że jest to ważna informacja miejsce instalacji wkładu kominkowego to poddasze.
Znalazłem w mojej opinii bardzo ciekawą propozycję polskiej firmy.
http://www.merkury.win.pl/wkladyw.html
Oprócz tego że wkłady są łudząco podobne do Hajduka lub Spar.... to posiadają pełne zabezpieczenia c.o, oraz już zainstalowany płaszcz wodny z wyprowadzeniami itp..... Myślę że jest to ciekawa alternatywa na grzanie wkładem tym bardziej że nie potrzebne są kanały powietrzne, kratki, zabudowa itp. Pomijamy fakt o którym się dowiedziałem od kolegi który ma ogrzewanie powietrzem, stałego wszech-obecnego kurzu i odbarwień ścian przy kanałach ciepłego powietrza.

W moim przypaku jeszcze jeden plus ogrzewania wody - możliwość zainstalowania wkładu na górze ( poddasze ).

Proszę o komentarz w tej sprawie.
Nie jestem specjalistą w dziedzinie budownictwa, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.

Co na ten temat sądzicie ???

Andrzej Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

paj^ - 16-01-2003 14:01
w "szukaj" wpisz: KOMINKI znajdziesz sporo informacji na temat kiminkow z plaszczem wodnymJW - 18-01-2003 10:39
Mam zamiar coś takiego zamontować u siebie w domu - mam dwóch producentów (namiar w internecie tylko na jednego) - http://www.makroterm.pl/
Trochę droga sprawa ale podobno szybko się zwraca, oczywiście jeżeli chce się w domu palić w kominku - mam nadzieję, że nie będę tak leniwy a kominek jako "mebel".
Jeszcze nie słyszałem negatywnych opinii.
paj^ - 19-01-2003 16:06
Wczoraj rozmawialem ze stolarzem, ogladajac moj dom rozmowa zeszla na kominki, okazalo sie, ze jest on posiadaczem kominka z plaszcze wodnym Makroterm. Jest bardzo z niego zadowolony, ale uzytkuje go dopiero od kilku miesiecy.

© 2009 Intro - Maszyny - Los Machinos.

Start 1 2